BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 6801805
*
nr 680 1805
Ljusstakar
1 par, pläter, höjd: 27
Utrop:
100 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 februari 2011
kl 17:16:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/2 22:24:37
1
100 kr
5/2 01:16:08
2
150 kr
7/2 14:32:07
3
350 kr
7/2 16:15:13
4
400 kr
7/2 16:44:34
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
2144 Kandelabrar
Ett par, Maria Persson, Lindesberg. Signerade, bem..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:44
-
3455 Kandelabrar
ett par, Nyrokoko. Höjd: 50 cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:58
-
5192 Ljusstakar
2 st, mässing, Kobror. Höjd: 21 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:11
-
5089 Ljusstakar
Ett par, silver. Höjd: 16cm, fyllda, bruttovikt: 374g
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:25
-
5055 Ljusstake
mässing. Höjd: 31cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:17
*
Ljusstakar
nr 680 1805
Ljusstakar
1 par, pläter, höjd: 27
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 februari 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/2 22:24:37 | 1 | 100 kr |
5/2 01:16:08 | 2 | 150 kr |
7/2 14:32:07 | 3 | 350 kr |
7/2 16:15:13 | 4 | 400 kr |
7/2 16:44:34 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
2144 Kandelabrar
Ett par, Maria Persson, Lindesberg. Signerade, bem..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:44 -
3455 Kandelabrar
ett par, Nyrokoko. Höjd: 50 cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:58 -
5192 Ljusstakar
2 st, mässing, Kobror. Höjd: 21 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:11
-
5089 Ljusstakar
Ett par, silver. Höjd: 16cm, fyllda, bruttovikt: 374g
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:25 -
5055 Ljusstake
mässing. Höjd: 31cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:17